Makaleler » Genel » Ruşur Taşı Nedir? Nasıl Kullanılır?

Ruşur Taşı Nedir? Nasıl Kullanılır?

Aktarlarda Satılan Ruşur Taşı Nedir?

Ruşur taşı İranlı bayanların cilt beyazlatma ve temizliğinde kullanmış olduğu bir temizlik ürünü. İran kültüründe hamam taşı olarak bilinen ruşur taşı son senelerde Türkiye’de de popüler oldu. Sosyal medyada bir hayli ilgi gören ruşur taşı (Sefitab) doğal olarak elde ediliyor ve kullanılmaktadır. Peki, cilt beyazlatmada kullanılan ruşur taşı nasıl kullanılır? İşte ayrıntılar…

Ruşur taşı, İran’da çok eskiden beri kullanılan ve İran’ın hamam kültüründen gelen bir temizlik malzemesi. İran'daki Sefitab mağarasından doğal olarak elde edilen ruşur taşı cilt bakımı ile cilt kararmalarında kullanılan doğal bir ürün olarak karşımıza çıkıyor. İran hamam ritüellerinde bayanların güzellik sırrı olarak gösterilen Sefitab (ruşur taşı) biraz yoğun bir tebeşir parçasına benziyor. Özellikle cildi ölü deriden arındırmak için kullanılan eski bir formül.

Ruşur Taşı Nasıl Kullanılır?

Ruşur taşını (Sefitab) nemli ve ıslak bir ciltte uygulamanız gerekmektedir. Islak ve nemli cilt için Ruşur’u bir miktar elinizle yüzünüze sürüyorsunuz daha sonra 1 dakika kadar bekliyorsunuz. Elinizle nazik bir biçimde masaj yaparak ovalamanız gerekmektedir. Ruşur ile temizlenmiş olan cildinizi muhakkak su ve sabunla yıkamalısınız. Bu işlemlerden sonra cilt daha canlı ve pürüzsüz olarak görünecek ve cilt lekeleri ile kararmalarından kurtulacaksınız.

Vücut için kullanırken de en önemli nokta cildin ıslak olması. Islak bir kese ile Ruşur’u bütün cildinize uygulayabilirsiniz. Daha sonra normal duş alır gibi duş alın.

Ruşur Taşı Satın Almak İçin Tıklayınız.

 

Kaynak

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.
Size bir kampanya haberimiz var!
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır
X
WhatsApp destek ekibimiz sorularınızı cevaplıyor.
Merhaba, nasıl yardımcı olabilirim?
WhasApp Destek Hattı